Šī vietne izmanto sīkfailus, lai saglabātu datus. Turpinot izmantot vietni, jūs piekrītat strādāt ar šiem failiem

Labi
KĀ STĀDĪT VALRIEKSTU STĀDUS
Riekstkoka stādīšana nav nekas sarežģīts, taču ir jāievēro dažas detaļas, tāpēc esam jums sagatavojuši detalizētus norādījumus

Pēc stādu saņemšanas līdz stādīšanai saglabājiet saknes mitras. Nekad nepieļaujiet stādu sakņu izžūšanu. Vislabāk stādus iestādīt saņemšanas dienā. Ja kāda iemesla dēļ stādu stādīšanu nākas atlikt uz pāris dienām vai ilgāk, stādi pienācīgi jāuzglabā, lai saglabātu tos veselīgus.

Uz laiku saknes jāpārklāj ar smiltīm vai augsni. Uzturiet smiltis/augsni mitru. Pietiek laistīt reizi 3-5 dienās. Vislabāk stādus turēt telpās. Varat tos turēt arī ārā, bet neaizmirstiet nolikt tos ēnā (nekad neatstājiet stādus saulē). Ievērojot šo procedūru, stādus var uzglabāt vairākas nedēļas.

(01)

Stādu uzglabāšana

Pirms stādu saņemšanas iesakām izrakt bedrītes stādiem.
Atzīmējiet vietu, kur stādīsiet stādus. Ideālā gadījumā attālumam starp stādiem jābūt 10 x 10 m. Citiem vārdiem sakot, 10 metri starp rindām un 10 metri starp stādiem. Pēc vietu atzīmēšanas sāciet rakt bedres. Katrai bedrei jābūt aptuveni 60 cm platai un 60 cm dziļai.

(02)

Rokam berdi

Jums būs nepieciešama lāpsta, nazis apgriešanai un ūdens. Pirms stādīšanas apskatiet stādu saknes. Ja redzat nokaltušas vai salauztas saknes, nogrieziet tās ar nazi apgriešanai.

(03)

Stādu stādīšana

Ielieciet stādu saknes bedrē un vienmērīgi sadaliet saknes visos virzienos. Ir ļoti svarīgi, lai potēšanas vieta pēc iestādīšanas paliktu virs augsnes. Pretējā gadījumā stāds var sākt pūt. Ja bedre ir pārāk dziļa, bedres apakšā ieberiet vēl augsni.

Tagad esat gatavi ierakt stāda saknes augsnē. Pārliecinieties, ka ar vienu roku stādu turat taisni. Pēc augsnes iebēršanas nostipriniet to ar rokām vai kājām, lai nepaliktu gaisa kabatas. Lai to pārbaudītu, kad būsiet pabeiguši stādīt stādu, to nevarēsiet viegli izvilkt no zemes, velkot ar rokām.
Nepievienojiet bedrē mēslojumu, kūtsmēslus vai citas ķimikālijas, citādi pastāv risks sabojāt saknes. Valriekstu stādiem stādīšanas laikā nav nepieciešams mēslojums.

Pēc stādīšanas stādus aplej ar 5 līdz 10 litriem ūdens. Ūdens samitrina saknes un palīdz stādam iesakņoties. Ja stādu stādāt ziemas mēnešos, augsne jāveido tā, lai tā neļautu lietus ūdenim uzkrāties stāda apakšā.

Pēc pirmās laistīšanas vairs nelaistiet, līdz parādīsies pirmās lapas. Kamēr stāds ir bez lapām, tas neveic fotosintēzi un patērē ūdeni. Turklāt stāda laistīšana miera periodā var aizpildīt skābekļa kanālus augsnē. Tas var izraisīt stādu nosmakšanu. Tāpēc ievērojiet šo ļoti svarīgo un vienkāršo noteikumu: nav lapu = nav ūdens.

(04)

Stādu barošana

Pēdējais solis ir stādu apgriešana noteiktā augstumā. Pārstādot stādus, tie zaudē daļu sakņu. Apgriešana stādīšanas laikā palīdz sabalansēt stādu ar saknēm. Stāds jānogriež nedaudz augstāk par četriem līdz sešiem pumpuriem virs potēšanas vietas. Parasti 40 līdz 60 cm virs zemes (gurnu līmenī). Griežot stādu, pārliecinieties, ka tas ir nogriezts slīpi 45 grādu leņķī. Pēc apgriešanas stāda augšpusē var uzklāt potvasku (tas nav obligāti).
Apgriešana ir ļoti svarīga! Pretējā gadījumā stādu augšdaļa laika gaitā var izžūt.

(05)

Stādu apgriešana