Šī vietne izmanto sīkfailus, lai saglabātu datus. Turpinot izmantot vietni, jūs piekrītat strādāt ar šiem failiem

Labi

IEPAZĪŠANĀS AR VIŅA AUGSTĪBU VALRIEKSTU

PRIEKŠVĀRDS NO AUTORA ĢIMENES

Boriss jau vairāk nekā 10 gadu nodarbojas ar valriekstu audzēšanu. Tas sākās kā vaļasprieks, pateicoties Borisa mīlestībai pret savu biznesu, kā arī vēlmei dalīties ar šo mīlestību, bet drīz vien kļuva par visas ģimenes biznesu. Viņš mūs ievadīja riekstu audzēšanas smalkumos, un mēs turpinām viņa centienus, pieminot Borisu un ievērojot viņa norādījumus.

Šajā nodaļā jūs izstaigāsiet Latvijas vēsturiskās zemes un apmeklēsiet kādu no kolorītajiem vietējiem gadatirgiem

NO KURZEMES UZ KURZEMI

Nodaļa 1

hercogiste piedzīvoja uzplaukumu. Šī zeme, kas bija viena no auglīgākajām Latvijā, baroja daudzas cilvēku un savvaļas dzīvnieku apmetnes. Lai gan no pirmā acu uzmetiena šis reģions šķita auksts un neviesmīlīgs, tas vienmēr izrādījās dāsns ar dabas dāvanām.

Pēc gandrīz 400 gadiem likteņa gribas pēc nokļuvu šajā krāšņajā vietā, ko tagad sauc par Kurzemi. Liels dārzs vienmēr ir bijis mans sapnis par mantojumu, ko varētu nodot saviem bērniem un mazbērniem. Man paveicās 2008. gadā iegādāties zemi šajā bagātajā reģionā gadījās būt vietējā gadatirgū Ēdolē

Staigājot pa gadatirgu, nezināju, ko meklēju, bet tur bija, ko redzēt. Neticami daudz augļu un dārzeņu, vietējo ēdienu un kultūras priekšmetu, šajā reģionā audzētu dabas produktu – medus, rieksti un koku stādi.

Jau izstaigājis vairāk nekā pusi no tirgus, pamanīju kādu vīrieti, pie kura bija tikai divi stādi, kas izskatījās diezgan vientuļi. Bija grūti saprast, kas tas par koku, bet pārdevējs neuzkrītoši, klusā balsi paskaidroja, ka tas ir valrieksts un mūsu reģionā lieliski ražo. Būdams pilnīgi pārliecināts, ka Latvija un valrieksts ir nesavienojami jēdzieni, es jau grasījos doties tālāk, bet vīrietis maigi teica, ka šie ir pēdējie koki, tie lieliski ražo augļus un viņam tiešām jādodas mājās. Nevarēju atturēties un nopirku no viņa dažus augus, par šo riekstu nezinādams pilnīgi neko

Šajā sadaļā mēs dosimies pastaigā pa vēsturisko Latvijas zemi un apmeklēsim kādu no kolorītajiem vietējiem gadatirgiem

No Kurlandijas uz Kurzeme

Nodaļa 1

gadsimtā toreizējā Kurzemes un Zemgales

un Zemgales hercogiste piedzīvoja uzplaukumu. Šī zeme, kas bija viena no auglīgākajām Latvijā, baroja daudzas cilvēku un savvaļas dzīvnieku apmetnes. Lai gan no pirmā acu uzmetiena šis reģions šķita auksts un neviesmīlīgs, tas vienmēr izrādījās dāsns ar dabas dāvanām.

XVII

Pēc gandrīz 400 gadiem likteņa gribas pēc nokļuvu šajā krāšņajā vietā, ko tagad sauc par Kurzemi. Liels dārzs vienmēr ir bijis mans sapnis par mantojumu, ko varētu nodot saviem bērniem un mazbērniem. Man paveicās 2008. gadā iegādāties zemi šajā bagātajā reģionā, un man gadījās būt vietējā gadatirgū Ēdolē.

Staigājot pa gadatirgu, es nezināju, ko meklēju — un tur bija ko redzēt. Neticami daudz augļu un dārzeņu, vietējo ēdienu un kultūras priekšmetu, šajā reģionā audzētu dabas produktu — medus, rieksti un koku stādi.

Jau izgājis vairāk nekā pusi no izstādes, pamanīju kādu vīrieti, pie kura bija tikai divi stādi, kas izskatījās diezgan vientuļi. Bija grūti saprast, kas tas bija par koku, bet pārdevējs neuzkrītoši, klusā balsī paskaidroja, ka tas ir valrieksts un mūsu reģionā tas lieliski ražo augļus. Būdams pilnīgi pārliecināts, ka Latvija un valrieksts ir nesavienojami jēdzieni, es jau grasījos doties tālāk, bet vīrietis maigi teica, ka šie ir pēdējie koki, tie lieliski ražo augļus un viņam tiešām jādodas mājās. Es nevarēju atturēties un nopirku no viņa dažus gabaliņus, par šo riekstu nezinādams pilnīgi neko

gadsimtā toreizējā Kurzemes

XVII

Šajā daļā jūs uzzināsiet vairāk par valriekstu labvēlīgajām īpašībām un dabisko vērtību

IEPAZĪŠANĀS AR RIEKSTU

Nodaļa 2

taču pārdevējs mani tik ļoti iespaidoja, ka sāku pētīt visu pieejamo informāciju par valriekstu. Jo vairāk par to uzzināju, jo vairāk biju pārsteigts un apbrīnoju šo koku. Izrādījās, ka valriekstam ir neticami sena vēsture. Cilvēki to tik augstu vērtēja, ka pirms 3000 gadiem senajā Ēģiptē un Grieķijā tas tika uzskatīts par "dievu ēdienu". To varēja lietot tikai faraons un augstāko priesteru kasta. Par riekstu ēšanu vienkāršiem cilvēkiem draudēja nāvessods.

.Šajā daļā jūs uzzināsiet vairāk par valriekstu labvēlīgajām naturopātiskajām īpašībām un dabisko vērtību

Iepazīšanās ar riekstu

Šis auglis tiek dēvēts par vienu no pasaulē noderīgākajiem. Valrieksts ir minerālvielu un citu noderīgu vielu krātuve, kam pasaulē nav līdzvērtīga. Tas stiprina un atjauno vairogdziedzera darbību un imūnsistēmu, dziedē sirdi un uzlabo smadzeņu kognitīvās funkcijas.

Vienlaikus sāku iegādāties jaunus riekstu stādus, lai izprastu šķirnes un klimatiskos priekšnoteikumus. Detalizētāk pētot un ar katru koku kopšanas gadu man kļuva skaidrs, ka rieksts ir tik unikāls koks (es pat teiktu — radījums), ka papildus augļiem tas sniedz arī ļoti īpašu miera un laimes izjūtu.

Tajā laikā jau bija kļuvis skaidrs, ka vietējais klimats ir diezgan specifisks un ne visas valriekstu šķirnes sekmīgi te aug un, pats galvenais, ražo. Jāizvēlas īpašas sala izturīgas šķirnes, kas ziemā spēj izturēt ekstrēmi negatīvas temperatūras.

Nodaļa 2

iestādīju stādus, necerot gandrīz ne uz ko

gandrīz uz neko. Taču pārdevējs mani tik ļoti iespaidoja, ka sāku pētīt visu pieejamo informāciju par valriekstu. Jo vairāk sāku par to uzzināt, jo vairāk biju pārsteigts un apbrīnoju šo koku. Izrādījās, ka valriekstam ir neticami sena vēsture. Cilvēki to tik augstu vērtēja, ka pirms 3000 gadiem senajā Ēģiptē un Grieķijā tas tika uzskatīts par "dievu ēdienu". To varēja lietot tikai faraons un augstāko priesteru kasta. Par riekstu ēšanu vienkāršiem cilvēkiem draudēja nāvessods.

Mājās

Šis auglis tiek dēvēts par vienu no pasaulē noderīgākajiem augiem. Valrieksts ir minerālvielu un noderīgu vielu krātuve, kam pasaulē nav līdzvērtīga. Tas stiprina un atjauno vairogdziedzera darbību un imūnsistēmu, dziedē sirdi un uzlabo smadzeņu kognitīvās funkcijas.

Vienlaikus sāku iegādāties jaunus riekstu stādus, lai izprastu šķirnes un klimatiskos priekšnoteikumus. Detalizētāk pētot un ar katru koku kopšanas gadu man kļuva skaidrs, ka rieksts ir tik unikāls koks (es pat teiktu "radījums"), ka papildus augļiem tas sniedz arī ļoti īpašu miera un laimes sajūtu.

Tajā laikā jau bija kļuvis skaidrs, ka vietējais klimats ir diezgan specifisks un ne visas valriekstu šķirnes sekmīgi aug un, pats galvenais, dod ražu. Ir jāizvēlas īpašas sala izturīgas šķirnes, kas ziemā spēj izturēt ekstrēmi negatīvas temperatūras

mājās iestādīju stādus, cerot

Es

N

ebiju pārliecināts, ka mani pirmie stādi,

Tagad — vairāk nekā 10 gadus pēc notikušā - mana apbrīna par valriekstiem ir tikai pieaugusi. Esmu vēl vairāk pārliecinājies par šī koka vērtību un ārstniecisko nozīmi, un tagad vēlos dalīties šajā redzējumā ar ikvienu. Mana misija ir ieaudzināt mīlestību pret riekstiem Latvijas un Baltijas valstu iedzīvotājos un radīt iespēju tos audzēt ikvienam, kam ir kaut neliels zemes gabaliņš.

Tā kā Viņa Augstība valrieksts dzīvo un ražo augļus vairāk nekā 200 gadus, tas iepriecinās ne vienu vien jūsu ģimenes paaudzi, kā tas notika ar manu. Tagad par savu valriekstu dārzu rūpējos ne tikai es, bet arī mani bērni un pat mazbērni. Un pēc 200 gadiem, kad manis vairs nebūs dzīvā, mani mazbērni un mazmazbērni sēdēs zem šī koka un jutīs manu mīlestību un rūpes.

Tāpēc, ja jums ir brīvs zemes gabals, kas lielāks par 0,5 hektāriem, no visas sirds iesaku ierīkot pilnvērtīgu valriekstu dārzu. Tas padarīs jūsu dzīvi veselīgāku un pilnvērtīgāku, un pēc tam tas nodos atmiņas par jums no paaudzes paaudzē

ko iegādājos gadatirgū Ēdolē, ir izturīgi pret salu un spēs izdzīvot šajos apstākļos. Iedomājieties manu pārsteigumu, kad tie sāka augt un nesa neticamu ražu! Pēc vairāku gadu augšanas šajā vietā mani koki sāka nest 30 kg augļu katru gadu.

N

ebiju pārliecināts, ka mani pirmie stādi,

Tagad, vairāk nekā 10 gadu pēc notikušā, mana apbrīna par valriekstiem ir tikai pieaugusi. Esmu vēl vairāk pārliecinājies par šī koka vērtību un ārstniecisko nozīmi, un tagad vēlos dalīties šajā redzējumā ar ikvienu. Mana misija ir ieaudzināt mīlestību pret riekstiem Latvijas un Baltijas valstu iedzīvotājos un radīt iespēju tos audzēt ikvienam, kam ir kaut neliels zemes gabaliņš.

Tā kā Viņa Augstība valrieksts dzīvo un ražo augļus vairāk nekā 200 gadu, tas iepriecinās ne vienu vien jūsu ģimenes paaudzi, kā tas notika ar mani. Tagad par savu valriekstu dārzu rūpējos ne tikai es, bet arī mani bērni un pat mazbērni. Un pēc 200 gadiem, kad manis vairs nebūs, mazbērni un mazmazbērni sēdēs zem šī koka un jutīs manu mīlestību un rūpes.

Tāpēc, ja jums ir brīvs zemes gabals, kas lielāks par 0,5 hektāriem, no visas sirds iesaku ierīkot pilnvērtīgu valriekstu dārzu. Tas padarīs jūsu dzīvi veselīgāku un pilnvērtīgāku un pēc tam tas nodos atmiņas par jums no paaudzes paaudzē.

ko iegādājos gadatirgū Ēdolē, ir izturīgi pret salu un spēs izdzīvot šajos apstākļos. Iedomājieties manu pārsteigumu, kad tie sāka augt un deva neticamu ražu! Pēc vairāku gadu augšanas šajā vietā mani koki sāka nest 30 kg augļu katru gadu.

Nodaļa 3

PAAUDŽU SAZIŅA

Noslēdzošā nodaļa, no kuras uzzināsiet, kādus augļus nesa mans nejaušais valriekstu stādu pirkums

Nodaļa 3

Paaudžu saziņa

Noslēdzošā nodaļa, no kuras uzzināsiet, kādus augļus nesa mans nejaušais valriekstu stādu pirkums.